Geçtiğimiz kıştan süregelen ‘’bomber ceket/mont’’ modası bu yıl da devam ediyor. Genellikle asker yeşili renklerinde gördüğümüz bu ceketlere yeni renkler de eklenmiş durumda. Sadece değişiklikler renklerle kalmadı küçük arma modası kot ceketlerden bomberlara da sıçramış durumda.

Şimdi bir de uzakdoğudan özellikle Kore ve Japonya sokak stillerinde gördüğümüz oversize-bomber modası hızla batı medeniyetlerini etkisine alıyor. Bu kış küçük bomber ceketlern yanı sıra oldukça büyük duran ve uzun bomber ceketleri de oldukça sık göreceğiz.

Peki bu ceket/montları nasıl kombinleyeceğiz?

Ceketin içine giyeceğimiz siyah dar bir bluz ve siyah bir yüksek bel jeanle birlikte kalın topuk botlarımızla hem gece hem gündüz oldukça şık görünebilirsiniz.

Ceketle birlikte giyeceğiniz yüksek bel mom-jeans içine yerleştirdiğiniz bir basic tshirtle  ve chocker kolyenizle şimdi oldukça moda olan 90lar modasını yakalayabilirsiniz.

Soğuk havalarda giyeceğiniz uzun bomberınız ve içerisine interlok kumaştan yüksek bel tayt siyah crop balıkçı yaka bir triko son olarak spor ayakkabılarınızla hem rahat hem şık bir görüntünüz olmasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

Desenli olanları ve spor olan modelleri de mevcut. Geçen sene hızlı bir şekilde trend olarak herkesin dikkatini çekmeyi başaran bir model. Bomber ceketleri isterseniz 2016 yılında da çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle serin havalarda çok kullanışlıdır. Oldukça hacimli bir görüntüsü olmasına rağmen çok hafiftir.